Missing Alumni

1941

FOSTER HAMMOND CHASE

KENNETH CONGDON

MARY (THOMPSON) COMELLI

ALTA (HODKINS) CRARY

JEAN MACPHERSON

PAULINE (DONNELLY) MARSH

ROBERT WEBSTER

1942

KATHERINE (DOWLIN) BRADLEY

CHRISTINE (LOVELL) SILLER

ELOISE SHIRLEY (WILSON) SIMMONS

RAE (SMITH) TAFT

ELIZABETH THOMPSON

FRANCIS USHER

1943

ROBERT ALEXANDER

RICHARD GOODRICH

IRENE MARBLE

IDA (BENTON) WARD

MARGARET (SYLVVESTER) WEISELBERG

1944

LAWRENCE CLARK

MARIE CLARK

HELEN (MOORE) CRYAN

KATHERINE (O’CONNOR) GILMORE

EDITH MURPHY

KENNETH NOYES

1946

MARCIA (OSHER) FRIEDMAN

ALICE (FULLER) JONES

LOUISE WATSON

1947

MARY (CETTO) DINARDO

MARILYN (WHEELER) FENELL

MARGARET (HENDERSON) GOLDMAN

1948

DOLORES BOUCHER

ROBERT DEROSE

MARJORIE (ANDOSCA) FORD

JEAN (GADREAULT) GILMAN

SUZANNE ST.PIERRE

MARJORIE C. (JEANNOTTE) THAYER

PAUL THOMAS

1949

LILLIAN (PARKHURST) ANDERSON

EDWARD KINNEY

MARJORIE ROBINSON KIRGESLER

ALBERT MOREAU

WILLIAM READ

LUCILLE ROARKE

1950

MARY KINIRY

JOAN (KING) VAN LEEUWEN

1951

SYLVIA CHESLEY ACHESON

PATRICIA (RUMRILL) PARKER

RICHARD WILLIAMS

1952

RICHARD ASHCROFT

ROBERT GREENOUGH

CAROLYN (NIES) TOUSSAINT

1953

RAMONA (PRIOR) HORTON

1954

MADELINE (CRAY) COURANT

ELIZABETH A. (SZUCH) COWLES

MARY ELLEN (SPENCER) HARDY

NANCY (MCGRANE) LEAVITT

BARBARA (GOLEC) SPAULDING

1956

MERITA MCKENNA

PAULINE (TROMBLEY) STEWART

1957

RICHARD O’BRIEN

1958

FOREST BEAM

JUDITH (BARRY) BOWEN

PATRICIA (FOSTER) CARLONE

DAVID GARLAND

ANNA (PEROZZIELLO) PELTIER

1959

NYLA (HAINES) CHRISTENSEN

JOHN GOLEC

MAX LINCOLN

JOAN (BIELA) PETCEN

JOSEHP PICKUL

1960

CAROL (JONES) BOHLAND

RUTH (BARRETT) PETER

TRUDY (HALLADAY) SMITH

1961

STEPHEN DANA

MARLENE (SPAULDING) PELKEY

WALDA SUE (ZIELINSKI) RICHMOND

WARREN A. SCHURMAN

1962

SHIRLEY R. (KINGSBURY) DEMOND

RALPH KNUTH

CAROL MERCIER

THOMAS STOODLEY

1963

ARLINE (SLAGHT) GIAMBRO

1964

CORNELIA S. COURY

CANDACE GOSSELIN

LINDA KING

DONNA MESKONY

WALTER OAKES

LINDA PEESO

PATRICIA (GUDE) SPIELBERG

RONALD STEVENS

1965

KAREN ANDERSON

LINDA (ROBINSON) CRONIN

WINONA A (BAIN) STONE

1966

ROGER NEATHAWK

MARY ALBERTA (LAFONTAINE) O’NEILL

1967

GREGORY BOLDUC

PHYLLIS MORRIS

MARY J. (HOUGHTON) PETERS

ROBERT SMITH

1968

JOHN J. FURGAT

PATRICIA (ROBIDEAU) HAMEL

JOHN LUCY

EDWARD TRAYHAN

DONALD VILLNAIVE

1969

ANNE (MICHNIEWICZ) BLAKE

BURTON CLARK, JR.

LINDA (MOSELEY) DORR

ALVIN FOSTER

ANDREAS MOISIS

BRENDA (FOREST) PHAM

ELIZABETH SHEPARD

JOHN STEARNS

1970

KENNETH AIKEN

MICHELLE (MACK) COOMBS

PAUL DANE

WILLIAM DAVIS

DEBORAH (BEMIS) JANELLE

LEOLA MARCOTTE

1971

EDWARD ATKINS

ANN (KISSELL) FILGATE

DEBRA M. (WILLIAMS) GRUMBLEY

ANN HADLEY

SUSAN HEMINGWAY

MICHAEL KEEFE

LAURIE (LARAMIE) KING

ARTHUR LUNDBERG

DENNIS LYNCH

GERALD MARTEL, JR.

JUDY (ROBBIN) MOREL

SALLY MOSS

THERESA PONECK

GARY SMITH

LYLE SMITH

1972

CHARLES MCCAULEY

BARRY NYCE

EDWARD OLBRYCH, JR.

LORIDA REED

MICHAEL TOLARO

MARY JANE WRIGHT

1973

DEBRA GILMAN DAVIS

DOREEN (COMSTOCK) HOBSON

DIANNE L. JOHNSON

JAMES P. LAWLOR

DIANNA (GUTMANN) LIIMATAINEN

DONNA MADORE

DOUGLAS MORRIS

JOANNE JAMES PRIOR

JANE (RAPANOTTI) SMITH

MARTA SMITH

CAROLE (SMITH) WILKINS

DIANA WORDELL

1974

SHARON (STEVENS) CAPORALE

JUDITH DANICO

EARLE HOLDEN

BARTLETT HOWARD

PAULA (BOUCHIR) JACOBS

DONNA (PALMER) KOEHLER

MAUREEN (KANE) LANGLEY

DARLENE LIBBY

WENDY FREDRICKSEN LITTLEFIELD

LAWRENCE TIDD

DANA VANDEMARK

MARY (CHAMPAGNE) WEISS

1975

EDNA MAY BROWN

EDWARD CARL FISHER

NANCY ANN GREEN

MICHAEL EARL JACKMAN

WALTER KISSELL, JR.

DAVID LONG

DEBORAH ANNE (VIVIAN) LOVELL

KATHERINE E. (MILLER) NIGHTINGALE-RINGU

JUDITH (HOWARTH) PEETERS

PHILIP ROACH

MARK J. SCOTT

REBECCA LANDON SMITH

MARIA STONE

1976

JOHN P. BITTNER, JR.

MATTHEW J. BRUNS

FRANK J. CAPEN

DAVID B. CRILLY

MAUREEN (WORKMAN) DONNELLY

SHERYLE (BENNETT) DUNN

JENNIFER FAGANS

JILL HARTLEY

PAMELA JO (SMITH) KEARNS

KENNETH W. LAWRENCE

DAVID W. PORTER

JOHN B. REIS

RICHARD A. SEARLES

1977

PAUL JAMES AMELL

MARSHALL F. ARNOLD

STEPHEN BUTLER

JOAN (KISSELL) CAMPNEY

LESLIE (BURT) DUBY

ELIZABETH JENKINS

AGNES MARK JOHNSON

BEVERY CARLSTROM KING

BRIAN C. LARGESS

JAMES LYNCH

DIANNE QUINN

1978

HOLLY (KURKUL) ADAMS

CRYSTAL ANGERS

MARIE (CUSHMAN) FISHER

DAVID JENKINS

THEODORE KING, JR.

LISA MOSHER

CARY PATTERSON

ELIZABETH (CAVALIER) SANCHEZ

PRISCILLA (PUTNAM) SPENCER

JUNIUS SPIVEY

CHARLES THURSTON

CECIL VIVIAN

1979

EDWARD ATKINS

RANDY BEAM

GAY BROOKS

KAREN (FRANCIS) COKAYNE

SUSAN DANIELS

JOEL DAVIS

LAURESS C. JOHNSON

DEBORAH (HARRIS) LYNCH

PETER S. REIS

CAROLYN L. ROGENSKI

WILLIAM SCHULTZ

DEBORAH SMITH

DEBORAH A. SWEAT

VICKI (FISHER) THORPE

DEBORAH WASHBURN

DEBRA LEE WELLNER

1980

JUDITH A. ANDERSON

CARLTON HARRIS

MARCIA MACLEAN

DIANE (ROBERTS) MARTUCCI

LYNN C. ROBAK

STEPHEN MICHAEL SCHNELLER

REBECCA SCHOENER

1981

DEBRA MANN

KATIE MULLIGAN

EMILY (POTTER) NICHOLS

TIMOTHY RELIHAN

DONNA (ANDERSON) SAUNDERS

JOYCE SMITH

MARCIA (DIBERNARDO) WHITE

JON WHITNEY

JAMES WOODBURY

1982

WAYNE ADAMS

JACQUELINE (SPINELLI) BENWARE

JOHN DOANE

JAY DUNN

ANSEL GUNN

PAMELA J. HARRIS

MARK KISSEL

ROBIN LEE

LORI (TERENZINI) NESSHEUVER

BRUNO TREPANIER

DOLAN (CHAN ALLEN) WALKER

DAVID WENTWORTH

BRENDA (MORSE) WILLIAMS

1983

JEANNE (GUILD) EASTMAN

TINA (SIMANO) GOODRICH

THOMAS HUTCHINS

RANDY JOHNSON

SCOTT P. KENNETT

EDMUND LABBE, JR.

MARY (WHITE) MERKLIN

ALLISON (DEVARNEY) ROBERTS

TAMMY WASILEWSKI

SHERYL (DANFORTH) WINSOR

1984

JAMIE (MARTIN) ASHLEY

DEBORAH BROWN

SUZANNE (SIDNEY) BUNNELL

JAMES CHISAMORE

CHARLES GALLION

SCOTT JONES

LORI DAMON LEARY

WADE LESCORD

KIMBERLY LOFSAB

BEVERLY (HARRIS) MEYER

TONY A. TOWSLEY

LEROY WARREN

1985

ANDREW COOK

EBEN DODD

WENDY CROTEAU HIGGINS

DAVID JORGENSON

RICHARD MANN

JACQUELINE MARLIN

WENDY ANN SMITH

GARY TYRRELL II

1986

MELODY (WAITE) BRANN

GEORGE BROWN

RANDALL DUSTIN

DAMON GUNN

BONNIE HILL

SUSAN HORTON

COLLEEN KELLEY

GARY LIQUE

TROY MILLER

ROBERT SPICER

KATHY THOMPSON

JEAN ANNE (VIVIAN) WARRINER

1987

RICKEY AIKEN

JENNIFER (ADAMS) COBB

MICHAEL COBB

JULIE (WOODARD) DAWSON

CARRIE A. (ZOBKIW) HAMILTON

JESSICA KNOWLTON

JASON MILLER

ERNEST PALMER

JEFF POWERS

ROBERT RICHARDS

SHIRLEY ROBERTS

MARK WALDMANN

ANNALEE M. WEBBER

1988

JOANN SAMPSON BADAR

TROY BONNELL

MARJORIE (WEBBER) COBB

MICHAEL CONNOLLY

KENNITH COOPER

CORIENE MERCHANT HAYES-LEPISTO

ADAM MURRAY

CHRIS SCHLEMMER

SARA (PEACE) SHANTI

DIANE STAIB

ERIC STETSON

KERRY (HOLLAND) SUKLIS

DEAN THIBODEAU

STEVE TYRRELL

DONNA (SCHILLINGER) WESTFALL

1989

KIMBERLY BALDASARO

TIMOTHY BARRATT

JOSH COURSEN

ROBERT DELUCA

BRYAN ELLISON

KATHY (JONES) GARRETT

CHRIS HAYES

DELIA LAFAYETTE

DAVID LANGEBACH

STEVE LIQUE

LORRAINE NAUCEDER

1990

ANGELIQUE (LIQUE) KUCHTA

KELLY LOWE

JUDY ANDERSON LOWELL

TODD QUINN

HEATHER B. (SMITH) START

1991

BRYAN BYMAN

ANGELA HALLOWAY

JOELLA (MARTEL) HITCHCOCK

PENNY KERR

LENORA MANGONE

LINDSAY PARKER

SCOTT POWERS

1992

MICHAEL ALLCOCK

ABRAHAM ANDERSON

CHRISTOPHER AUMAND

LAZLO BEH

ELIZABETH A. BROWN

ANNICA GARRETT

ANGELIQUE HAMEL

STEVEN MAYNARD

TAMI (WUNDERLE) MCINTYRE

HALE MEDEIROS

MICHAEL MOSHER

CATHERINE (BLAISDELL) MURRAY

SARAH NEWMAN

BARBARA PACIFIC

JACKIE (CENATE) PICHETTE

DANIEL SULLIVAN

JENNIE WARREN

ROSEMARIE WHITNEY

1993

MATTEW ALDRICH

SHERRIE LYNN FARMER

AMY M. (SHATTUCK) KINGSBURY

EMMA JEANETTE LYON

JOHN PAQUETTE

ANTHONY RUMRILL

TRACEY SMITH

JAMES TUTTLE

JAMIE WHIDDEN

KATHLEEN WHITE

1994

CHRISTOPHER CHARTIER

WILLIAM CRAWFORD

SAMUEL HAMM, JR.

AMANDA JORDAN

CHRISTOPHER J. MACK, JR.

JASON S. MARTIN

MAURICE PAQUETTE, JR.

KATIE RICE

MICHELLE SKROCKI

TANYA (DEMARAIS) SMITH

JOSHUA C. THURSTON

THOMAS YOUNG

1995

CRYSTAL (HILL) AMSDEN

ALLISON (BYMAN) ARIZOLA

VERONICA (FRIEDMANN) BOINAY

EMILY DAVIGNON

JESSICA F. EDREICH

STEPHANIE GOODRICH

SCOTT E. LACLAIR

JASON MEUSE

JONATHAN MITCHEAL

MELISSA NEWMAN

STEPHEN OAKES

ROBERT TAYLOR

SHANNINE (HOTTE) WARREN

SHALOM A. ZEIGFINGER

1996

PATRICK BASTURA

JENNIFER CARPENTER

EVRITA (SMART) CROSBY

MARGARET FAIRCHILD

RYAN KELLY

JULIANNA LAWRENCE

AARON LONG

AMANDA MARTIN

BRITTANY L. PODWIN

AUDREY (STEVENS) PRATT

JOSEPH RADONIS

AMY-JO ROBINSON

JEREMIAH ROHR

MATTHEW C. STUART

CORA WILLIS

1997

KELLY ANDERSON

DAWN BLAKE

MICHAEL BURROUGHS

TRAVIS CLARK

ERICA DUNHAM

JASON DUVAL

JONATHAN FREDRIKSEN

STEPHEN K. FREDRIKSEN

TAMMY KENDALL

JEREMY D. LANGENBACH

AARON MARSHALL

CHRIS OLCOTT

JUNE POWERS

REBECCA RIENDEAU

SHAUN M. STOVALLI

1998

MELISSA BRODEUR

CLIFFORD BURROUGHS

HEATHER DEROSIA

RONALD DIXON

JASON HASKELL

CHRISTINE (POWERS) HOWARD

LISA JASON

SHANNON K. LAMB

FAYELYNNE OUELLETTE

CASEY PAIGE

THALYA PARRILLA

JAMES M. SMITH

CHRISTOPHER STUART

RACHEL TENNEY

AMIE THAYER

JEREMY THIBEDEAU - LEWIS

SHAWN THOMAS

MICHELLE ZDUNEK

1999

JOSHUA ALLEN

CHRISTOS BAIRAKTARIS

JUSTIN BELL

MICHELLE BOCZKOWSKI

AMANDA BURTON

JOHN CHASE

SAMUEL E. CLARK

IAN G. COLE

BETHANY CROTEAU

OMEGA DEMOS

CATHERINE DODGE

LORRAINE DUBY

AMANDA JOHNSON

NICHOLAS KENDALL

ARNOLD LAWRENCE

JENNIFER LOBER

CYRUS LOPER

JASON POLLARD

JENNIFER POWERS

LEONE POWERS

BRANDEN RYEA

BRENDA (FARRAR) STONE

DANNY VAN DUSEN

2000

JUDD ADAMS

CLINT ANDERSON

HEIDI ANDERSON

MORWENNA (BENZAIA) BARBERENA

AMANDA (KEEFE) BREAKSTONE

SARAH J. (DOLLOPH) BURTON

JACQUELINE CABLE

BETH CASELLA

THOMAS FRIEDMAN

KEITH GORDON

LUCIANN “LUCY” HOMER

TYSON KERR

STEPHEN MCHALE

KARL MOSHER

JENNIFER RYEA

MEGHAN STUART

2001

MIA AKAOGI

CRYSTAL LEE ALEXANDER

KARA BRODEUR

WILLIAM J. BUSHEY

EMILY CONSULA

JANICE HARRINGTON

MICHAEL HOLLAR

KRYSTAL JOHNSON

CHRISTOPER C. KNOWLTON

STEPHEN LOEWE

JESSICA ANNE MARTIN

DEREK  MASTEN

MATHEW QUINN

JILLIAN THAYER

KATIE WINTER

EDWARD P. WYLIE

HOLLY AMBER YOUNG

2002

ZACHARY GOLD

DEREK JAMES GORDON

JACOB GRIECO

SUSAN JENSEN

BRIAN ALLEN KENNET

ETHAN BRITTON KERR

JASON LAWARE

ANTHONY FRANK LIVOLSI, JR.

LIAM MADDEN

SAMUAL MARTIN NEYLON

JACOB QUINNEY

JESSICA E. RYEA

JOSEPH PAUL STUART

MINDY COURSEY VAN DUSEN

JENNIFER WILCOX

BENJAMIN EARL WORTH

2003

KATHERINE ANDERSON

VAIA BAIRAKTARIS

MICHAEL M. CRAY

ASHLEY DENNIS

JESSICA M. ERNST

COLBY GOODRICH

CHEREE HASKELL

JOSEPH KING, JR.

CHRISTOPHER LETOURNEAU

KATHLEEN MACK

BARBARA MOUNTFORD

JACQUIE RAWLING

NATHAN ROUNDS

MEAGAN SAWYER

ASHLEY SEARS

2004

ANYA AKAOGI

PETER ARREN BATES

NICOLE BUSH

JENNIFER LYNN CERMOLA

ISAAC CROSBY

KALENDA DIXON

JEANNE MARIE GRIMES

JENNA DAWN KANE

MICHAEL KING

ERIC LACLAIR

JOSEPH EDWARD LECLAIR

JUSTIN LYNCH

TYSON JAMES MORAWSKI

ESTHER MORGAN

CHRISTOPHER KEITHY NAUERT

JESSICA NICHOLS

AMBER LOUISE PACKARD

JESSICA PARENT

BRITTANY PODWIN

KEVIN DOUGLAS ROY

MORGAN RHIANN WEBSTER

JOHN WETHERBY

DANIELLE WEEKS

TRICIA WINTER

PAUL ANDREW YOUNGSON

2005

JEREMY ALDEN BROOKS

VITOR CORREIA-SANTOS

MARIAH DUKESHIRE

AMANDA MARIE FAIRBROTHER

DELLAS LAMBERT

JACQUELINE MICHELLE (MONAHAN) LANGKOWSKI

GENA MADOW

DUSTIN MIGNAULT

AMBER NICOLE MORIN

DANA ALLEN PARKER

KRISTA PETELLE

MATTHEW DAVID TACLOF

TEDDY JOHN TILLER

2006

CHRISTINA AGUIAR

REBECCA ALLAMBY

ADAM GUNN

JEFFREY MICHAEL KINGSBURY

SCOTT EDWIN LAKE

TINA PRATT

MARILYN QUINN

DARREN SCOTT SHEFFIELD

RANDI SMITH

2007

SAIMA ROSE CASSELL

TODD CURTIS

MEGAN JEAN HOWARTH

JONATHON MICHAEL KINNEY

CAMERON LLOYD

2008

ROBERT GEORGE

STEPHANIE MCGOVERN

JUSTINE M. POND

ANGELA RATHBUN

CHARLENE RODRIGUEZ

TYLER ROWLAND

ZACHARY VOGTRITTER

2009

KARA CHAFFEE

JONATHAN GASSETT

JAMES JONES

GILLIAN MITCHELL-LOVE

BRIANNE SANDBORN

CAMERON PAUL WALZ

JOANNE WELCH

2010

DOMINIQUE BROUGH

KATHRYN ROUNDS

MICHAEL SANDERSON II

2011

JACOB BUCHOR

ALI DYER

CHRISTOPHER GOLDSCHMIDT

HEATHER LAPRADE

MAECHYL LLOYD

SCOTT MARTIN

AMBER MORELLI

2012

CODY BUTLER

GINA EBURG

TANYA FISHER

EMILY GARROW

CASSANDRA JORDAN

EMERY WAINWRIGHT

BRENNYN ZAWISTOSKI

2013

LISA BURKE

PATRICIA KENDALL

MORGAN VAUDRIEN


As of 4/4/2017